Splendid Palas’ın memeleri…

İlk Zeynep Akan’ın kulaklarında gördüm; bayıldım küpelere…

Bana bir şeyi de andırıyor küpeler ama ne?

“Seversin tabii” dedi Zeynep, “Tanla’nın Tanti Ceramics küpeleri, ilhamı da Splendid Palas”!

Daha önce hem sitede, hem de burada sormuştum; “Bu şehrin simgeleri sadece Galata Kulesi, cami silüeti veya martıları mıdır? Apartmanlar da olmaz mı?” 

Ya oteller…

Burada daha önce İrem Burcu’nun apartmanlardan ilham alan takı serisini anlattığı yazıyı apartman ve takıları paylaşmıştım.

Tanla Özuzun’dan da Splendid Palas Otel’den ilham alma sürecine dair bir yazı istedim; taaa kasım ayında bana yazdı. Ben arada Slendid Palas’ın hikâyesiyle paylaşırım derken yazı bana küstü…

Metinle aramız daha da açılmadan, Tanla’nın metnini paylaşayım; kim bilir biri belki de bir gün otelin hikâyesini yazar… Şahane olmaz mı?

Konuk yazarım Tanla Özuzun:

OTELİN RENKLERİNDE

“Geçen Ekim ayında (2020 olmalı) Büyükada’ya taşındım ve evimin balkonundan gördüğüm manzara Splendid Palas Otel’in kadın memeleri şeklindeki iki kubbesi ve arkasından uzanan lacivert denizdi. Her sabah kahve içerken bu manzaraya karşı oturup ne kadar şanslı olduğumu düşündüm.

Splendid Otel’in sahibi Serra (Hamamcıoğlu Taşkent) ile tanışınca, Tanti Ceramics X Splendid ortak neler yapabiliriz diye düşünmeye başladık. 

Otelin diğer bazı markalarla da bu şekil ortak tasarımları mevcut. Jackie Kennedy’nin taktığı charm bileziklerinden ilham alıp ilk olarak bilezik yapmak istedik.

Splendid’ın kubbesi, kubbenin üzerinde dalgalanan kırmızı beyaz çizgili bayrak, oda anahtarı, adanın atlarını hatırlatan nal gibi charm’lar kullanarak otelin renklerine uygun kırmızı/beyaz bir bilezik tasarladık. Daha sonra bileziğin renkleri yaza uygun şekilde mercan ve turkuaz olarak gelişti ve farklı charmlar eklendi. Bileziklere ek olarak da yine Splendid’ın kubbeleriyle (memeleri ile) iki farklı küpe tasarımı da çıktı ortaya.

Tanti X Splendid’lar otelin butiğinde ve websitesinde satılıyor”

BU YAZIYI PAYLAŞIN:

WhatsApp
Email
Twitter
LinkedIn
Telegram
Facebook
Henüz yorum yapılmamış.

Bir yorum yazın

Büyükada'nın Yaşlanmayan Modernleri
Hasan Çalışlar Arşivi

Çok sevdiğim mimar Hasan Çalışlar’ın, Instagram’da oluşturduğu ve “Büyükada’nın Yaşlanmayan Modernleri” adını verdiği arşivine, bundan sonra sitenin bu bölümünden ulaşabileceksiniz.